HARDEST WORK I'VE EVER DONE

Linnaelust vagude vahele. 2 nädalat Austraalias ja ühe nädala sellest olen veetnud maasikafarmis.  Eks ikka maasikaid korjates ehk teisisõnu orjates. Mida kõike ma selle teise aasta viisa pärast ei tee. Ma olin igast lugusid kuulnud, kuidas maasikafarmid on kõige hullemad ning see kõik vastas tõele. Vastan kiirelt küsimustele, mis vist igaühel tekiks, miks ma seda küll teen? Esiteks, mu plaan on teha kiirelt oma puuduvad farmipäevad (18 päeva) et teise aasta viisat taodelda ja siis idakaldale põrutada. Miks ma seal olen? Mul puudub auto ja pointless on uut osta 3ks nädalaks, maasikafarmis saab 6 päeva nädalas kirja ja see asub Perthile lähedal. Mul on raske leida uut tööd, sest enamus farme asuvad alates 200km kaugusel ning auto olemasolu on vajalik. 
Rääkides sellest korjamisest. Mu terve keha valutab, sest tööpäevad on 12h ja mida kiiremini korjad, seda rohkem teenid, kuna makstakse kastide pealt. Mitte keegi ei ole seal raha pärast, sest palganumber on lihtsalt naeruväärne. Lausa nutma ajav. Kõik on seal oma farmipäevade pärast ja ainuke positiivne asi on teised toredad backerid. Me kõik oleme selles jamas koos ja loeme päevi. Ütleme nii, et see on üks raskemaid töid, mida ma oma elus teinud olen ning peale kahte esimest päeva vihmas korjamist ja meeletut lihasvalu, arvasin et see murrab mu positiivse suhtumise ja annan alla. Õnneks ma suutsin sellest välja tulla, teised backerid aitasid motiveerida ja mõtlesin et see on vaid 3 nädalat mu elust ja kannatan ära. Kui ma seda teise aasta viisat ei saa, siis ma ausalt ei tea kelle ma kuhu kaeban! Ma reaalselt olen rüganud selle viisa pärast! :D Seda farmi on isegi mitu korda uuritud, kuna pidavat illegaalne olema, sest selleks et teise aasta viisat saada, pead tegelikult teatud kriteeriumid täitma ( 700$ nädalas teenima, vähemalt 7,5h päevas töötama ja 17$ tunnis teenima). Palgaga seotud kriteeriumeid ma ei täida ealeski seal ja lähen lihtsalt riski peale, lootes et minu viisataotlust ei uurita. Austraalia valitsus on muidugi tore ka, annavad ette need kriteeriumid aga enam kui pooled farmid ei maksa ealeski neid summasid. Täielik surnud ring. Selle maasikafarmiga on ka nii, et isegi kui kõik backerid hakkaks seal kisa tegema palga ja tingimuste pärast, siis neil poleks probleemi uued leida. Backereid lihtsalt kasutatakse julmalt ära, sest nad tahavad oma teise aasta viisat saada. Kuna me kõik toidame seda süsteemi, siis selle alusel see koht toimibki ja nii on igalpool Austraalias.  
Kuna nad andsid meile vaba nädalavahetuse (minu jaoks halb, ei saanud oma 1 päeva kirja) siis tulime teiste backeritega Perthi. Mina jäin ööseks Marilyni juurde ja oi kui hea oli pehmes voodis magada ja netflixi vaadata! Farmis olev majutus pole just kõige idüllilisem, eks ikka ka ilma wifita aga mis seal ikka, 13 tööpäeva veel vaja kirja saada! Võtan seda kui järjekordset seiklust! Kõige naljakam on see, et teisipäeval on mul sünnipäev ja võite ette kujutada kuidas ma omale sünnipäevalaulu laulan kuskil vagude vahel!  Nüüd aga lõõgastun mullivannis koos veiniga enne rasket töönädalat! Mida muud pühapäeval teha!
***
2 weeks in Australia and 1 week in a strawberry farm. Picking strawberries and slaving. Anything for second year visa?! It is the hardest work I've ever done and even I am asking myself, is this extra year in Australia really worth it? I have heard heaps of awful stories about strawberry farms and everything was true. So why I am doing this? Well, I only need 18 more farm days to apply for second year visa and then I'm off to east coast! So why I chose this farm? Because it's close to Perth and I don't own a car anymore, I get 6 days signed off in a week and all other farms are located at least 150-200 km away and without a car it's almost impossible to find something. 
Working there is hard. My whole body hurts because of 12h shifts and the faster you pick, the more you earn. My back, legs and knees are killin' me. Nobody is there because of money, the amount of what you earn is just ridiculous. Everybody are there only because of their farm days and literally just counting the days. Only positive thing there are other backpackers and knowing that we all are in this shit together. After two days of picking in the rain, I really thought it will break my spirit and I'll give up. Luckily I managed to find my positive energy again and I got faster also with picking. It's only 3 weeks of my life and I'll try to take it as an another challenge. If I don't get my 2nd year visa, goosh I can't even imagine what I'll do. I have worked my ass off for that! Actually you have to earn certain amount of money in a week in order to go under visa criterion (700$ in a week, 17$ per hour, work 7,5h in a day). I definetely won't earn that money there, so I'll risk and hope for the best. What can I do, when the Australian government wants one thing but the reality is that more than half of the farmers won't ever pay you that money. Everybody are just using backpackers because they know we will do almost anything to get that 2nd year visa. Some people even did woofing (working for free) but since 2015 it doesn't count anymore. Worst thing is that farmers are still advertising it and if you don't keep up with laws, you waste 3 months from your life and even don't get a visa. This strawberry farm where I work, isn't better. They know very well that our conditions are awful and salary is horrible but people still stick to it, because of their farmdays. And as long we are feeding this system, that kind of farms can operate. It's a dead circle and I am happy that I only have 13 more days to go and then I can start a new chapter. Can't wait to find a proper job and earn fair salary. 
Anyways, we got the weekend off from the farm and we all came to Perth. Our bowling plan failed because everything was booked, but we still had a nice time having some drinks! I stayed overnight at my friend's house and I can't explain how amazing feeling it was to sleep in a nice bed! Accommodation in a farm sucks but only 13 more days to go! On Tuesday I will celebrate my birthday in a farm and you can imagine how I am picking strawberries and singing Happy Birthday to myself! :D  Life's an adventure, that's for sure!

2 kommentaari

Back to Top