OUR NEW ZEALAND ADVENTURE

Ma olen ammu juba kogunud sõnu, et panna kirja meie 10 päeva Uus-Meremaal! See aeg oli seal uskumatult ilus ja olen sellest riigist nii vaimustuses, nagu kindlasti mu instagrami piltidelt juba näinud olete. Tagasi jõudes ootas mind aga töö ja kool, mis on oma aja võtnud ja polegi olnud aega siin kirjutada oma emotsioonidest! Otsustasin täna seda kõike jagada, turundusauditi aruanne võib oodata eksole! Plaanis on ka teha paar eraldi postitust teatud kohtadega, kuna pildimaterjali on k-u-h-j-a-g-a!!!
Kes instagramis mind jälgib, siis teab et ega meil kõik seal sujuvalt ei läinud! :D Esimese päeva veetsime Christchurchis, avastasime tänavatelt maailma kõige ägedamad elektrilised tõukerattad ning kruiisisime nendega ringi ning nägime kogu linna tunni ajaga ära! Kui kunagi kuhugi reisite, siis tsekkage SIIT kas need leiduvad seal linnas ja tehke paar ringi! Uskuge mind, need dollarid/eurod on nii väärt seda ja panevad naeratuse pikaks ajaks näole haha!
Põhieesmärk Uus-Meremaale reisides oli alati meie jaoks looduse nägemine ning parim viis selle kogemiseks on rentida camper van ning teha üks korralik roadtrip! Kuna me ei tahtnud, et see reis oleks väga kiire kappamine, siis otsustasime läbi sõita vaid lõunasaare ja isegi 9 päeva selle jaoks polnud piisav... Jõudsime kõikidesse põhikohtadesse ja võtsime reaalselt ka aega, et seda nautida! 
Aga mis meil siis kohe halvasti läks? Teisel päeval läksime kohe hommikul oma campervanile järgi ning tegime suure poeskäigu, et varuda toidumoona. Kolm tundi sõitu ning siis tegime vahetust ja peika hüppas rooli. Kuulsime koheselt, et auto tegi imelikku häält. Arvatavasti oli see hääl juba tsipa varem, aga muusika oli vali ja midagi ei kuulnud. 2 minutit hiljem otsustasime ikka seisma jääda, sest see hääl oli MEGAvali ja imelik. Nonii, tore tore. Olime keset mägesid aga õnneks oli levi olemas ning helistasime rendifirmale. Nemad suunasid edasi Road Assistance firmasse ja otsustasime neile video saata. Nende supervisor arvas, et okei see jah paha hääl. Tellisime siis teeabi ning õnneks olime vaid 7km ühest külast,  ootasime siis teda, tema möllas natuke kapoti all ja ütles et see vist ikka generaator. Tore algus me roadtripile! Sõitsime siis sinna külla, ajasime telefoni teel asju, õnneks me olime võtnud kõik kõige kallimad kindlustused, mis on nagu väga vajalik ja soovitatav Uus-Meremaal ning see jama ei läinud meile midagi maksma. Välja arvatud kaotatud päev!!! Ma olin nii nii pettunud alguses, sest ma olin seda trippi nii kaua oodanud ja see röövis meilt rohkem kui 24 tundi niigi meie limiteeritud ajast seal. Nad lubasid saata uue generaatori hommikul ning siis pidime ööbima lambises kämpingalas, mida ei hüvitatud. Vähemalt nad hüvitasid ühe päeva rendiraha, aga me hoopis küsisime, et kas saaksime ühe päeva kauem rentida, sest algne plaan oli viimane öö Christchurchis veeta. Niiet saime oma kaotatud päeva niivõrd kuivõrd tagasi ning peale parandamist saime lõunal tagasi teele! 
Kes ei tea, siis Uus-Meremaa ilm on väga muutlik ning me olime seal suvel. Saime vihma, tunda alla 10 kraadiseid temperatuure ning ka päikest ja natuke "kuumust"! Meie jaoks 27 kraadi pole kuumus enam. :D Keskmine temperatuur oli umbes 18-22, seega mitte väga soe suvi. Mul oli enam vähem plaan paika pandud, et jõuaks kindlasti kõikidesse ägedatesse kohtadesse, aga muutsime pidevalt päevaplaane ilmale vastavalt. Niiet sinna reisides tasuks kindlasti plaan paika panna kuna mägistel teedel sõitmine võtab aega, aga samas hoida plaanid lahtisena. Makes sense?! :D 
Peale autodraamat jõudsime lõpuks Tekapo järve juurde ja nähes seda sinist värvi ning neid mägesid, kogu jama ununes! Sõitsime natuke edasi Pukaki järve juurde, kus on tasuta kämpingala ning veetsime kogu päeva seal, sest lubas vihma ja seda me ka saime umbes 6-7 tundi järjest. Lugesin raamatut ja lihtsalt puhkasime ning mis kõige parem, seal polnud ka interneti levi! Seda rõõmu kogesime väga paljudel kordadel ning mõnes mõttes see oli kui äratus iseendale, et milleks sulle internet kui oled ümbritsetud nii kauni loodusega! Naudi hoopis! ;)
Järgmisel päeval seadsime sammud aga Mount Cooki poole, kus tahtsime teha Hooker Valley matkarada, mille lõpus on liustiku järv. See vesi oli seal niiii külm ja osad hullud hüppasid ka vette ja tassisid jääkamakaid kaldale haha!  Rada oli lihtsalt nii ilusate vaadetega ja ilmataat andis ilusa päikselise päeva ka, mida veel tahta! Need 3 tundi looduses möödusid nii kiirelt, sest vaated igas suunas panid ahhetama-ohhetama! Peale matka peatusime Pukaki järve ääres ning tegime ka esimese ujumise seal. Oi-kui-külm aga mõnusalt värskendav! Peale lõunasööki võtsime suuna Wanaka poole läbi Lindis oru, kus järjekordselt oli null levi aga megailusad vaated! Kõik ööbimiskohad leidsime campermate äppist, mis näitab ära kõik tasuta ja tasulised kämpingalad ning bookisime võib-olla paar tundi ette. Iial ei tea, kui kaugele jõuad ning kas tahad mõnes kohas pikemalt peatuda. Uus-Meremaa on tuntud "freedom campingu" poolest, milleks peab sul olema self-contained camper, mis meil ka oli. Suur põhjus, miks me tihti ei saanud peatuda kõikides tasuta kohtades oli WC puudumine. Meil oli see olemas, aga pisike, mida pidi ise puhastama ja kuna me kumbki seda teha ei tahtnud, siis leppisime kokku et seda ei kasuta! :D Paljud tasuta alad ongi vaid platsid, kus puudub igasugune vesi ja tualett. Instagramist vaadates võib jääda mulje, et võid igalepoole oma auto parkida ja ööbida, aga see on vaid instagram! ;) Reaalsuses saad kiirelt 200$ trahvi, mille pead maksma kohapeal ning igalpool ööbida ikka ei tohi. Populaarsete kohatde juures on laua "no freedom camping" tsoonid, niiet sa oled kohustatud ööbima tasulises kämpingalal. Sel õhtul peatusime Hawea järve äärsel kämpimisalal ning järjekordselt olime ümbritsetud mägedega. 
Hommikul võtsime suuna lavendli farmi, mida ma tahtsin oma silmadega näha! Need pikad lillad põllud, mida igalpool sotsiaalmeedias nägin hehe! Me läksime küll ühte teise farmi, kuna see kuhu minna tahtsin oli suletud. Ikkagist nii ilus oli ning nägime ka alpakaid. Peale mesimummude eest ära jooksmist võtsime suuna Blue Pools'i poole ning sõit sinna oli lihtsalt nii imeilusate vaadetega! Ma tunnen, et ma vaid seda kirjutangi!! Mu plaan oli kindlasti seal ujumas käia, sest see vesi oli nii nii sinine ja ahvatlev, aga peale varba vette kastmist ma enam nii kindel ei olnud. See vesi oli nii külm, et mul ei jätku sõnugi! Hüppasin peakat ning reaalselt terve keha läks krampi. Mu peika suutis vaid 2 varvast sisse panna ja see oli ka kõik! :D Ma olin instast näinud, et paljud hüppavad sealt sillalt alla aga keegi seda ei teinud. Ma ei julgenud üksinda ka minna, sest need piirded seal olid korralikud ning nendest üleronimine omaette kunst ja päris ohtlik. Võib-olla sealt mu sinikad reitele tulidki? :D   Lõpuks nägin et osad hakkasid seda tegema ja jooksin ka kiiruga seda tegema. Kreisi nagu ma olen. Kahjuks pilte mul ei ole, kuna peika tegi vaid video, mida õnneks näeb instast! ;) Päris kõrge oli aga kuna ma juba teadsin kui külm see vesi seal all on, siis reaalselt hüppamine oli nii raske! Vee all olles läks mu keha nii krampi ja võttis 2 sekundit aega, enne kui suutsin omale teadvustada et pean kiirelt pinnale saama. Väga äge kogemus, aga uuesti seda küll ei teeks haha! Korralik brain freeze!!! Kuna ilmataat mängis järjekordselt vimpkat, siis  tegime plaane ümber ja otsustasime suuna võtta hoopis Queenstowni poole, mis on tuntud kui adrenaliini ja seikluse pealinnana! See on ka lõuna saare teine suurim linn. Tsekkasime korraks linna, sõime õhtust ning võtsime suuna üles Glenorchy poole kus plaanisime peatuda. Sõit sinna oli nagu ikka lihtsalt niii lahe! 
Järgmisel hommikul tsekkasime üle kuulsa Glenorchy paadikuuri ning nautisime mägesid ja võtsime suuna kohta, kuhu bookisime oma süstatuuri ehk kajak? (Mu eesti keel on nii halvaks läinud..) Sinna kruusateel sõites tekkis küll kahtlus, et kas oleme ikka õigel teel. Levi ei olnud ning otsustasime tee lõpuni sõita. Jõudsime õigesse kohta ning järjekordselt tõeline paradiis. Veetsime mõnusa tunni Wakatipu järve peal ning meie giid oli nii äge ja inspireeriv inimene! Mu peika reaalselt tahtis temaga pubisse õlut jooma minna ja ülejäänud plaanid unustada, sest ta oli nii vaimustuses temast! :D Ooops, he is stuck with me! Sõitsime tagasi Queenstowni ning otsustasime teha sealoleva Skyline Gondola, mis viib sind 5 minutiga üles ning annab imeilusad vaated kogu linnale ja mägedele. Tegime seal ka "luge", mida ma reaalselt ei oska eesti keeles kirjeldada, vaata SIIT! :D See oli nii lõbus ja ma reaalselt kahetsesin et võtsin ainult kaks sõitu! 
Õhtul sõitsime läbi kõrgeima tee Uus-Meremaal Wanaka poole, et alustada varahommikul Roy's Peak matka, milleks on ilusad 16km! Mega-mega raske matk oli ning nii järsk. Alustasime matka 6.45 hommikul ning 11.15 olime juba tagasi all! Aga see raske matk oli nii väärt neid vaateid! Lõunatasime Wanaka järve ääres, vaatasime kuulsat üksikut puud järves ning põõnasime korralikult. Pärastlõunal võtsime suuna tagasi Queenstowni poole ning ööbisime 40km sealt tasuta kämpimisalas, mis oli täpselt järve ääres ja ümbritsetud mägedega. 
Hommikul ootas mind aga adrenaliini laks ning mul siiani tulevad liblikad kõhtu sellest mõeldes, aga ma tegin ära selle kreisi 300m kiikumise!!! Ma benji hüpet oma puusa pärast teha ei saanud, aga see kiikumine võttis ikka jalad nõrgaks ja andis korraliku adrekalaksu! Mu peika ei armasta ekstreemsust ega kõrgust, aga ta tuli minuga kaasa ning video on üleval instas! ;) Peale seda hüpet olin ikka nii õnnejoovastuses ja otsustasime proovida kuulsat burgerikohta Queenstownis. Iga kord kui proovisime sinna minna oli järjekord vähemalt tund aega uksest välja tänavale. Kreisi! Aga ootasime mingi pool tundi ning saime lõpuks maailma parimat burgerit ja see reaalselt oli seda ootamist väärt! 
Siis oli aga aeg kaheksandaks maailmaimeks ehk võtsime suuna Milford Sound poole, kuhu oli 4 tundi sõitu ning levi kadus ära peale 2 tundi. Seal olles reaalselt sul ei ole mitte mingisugust levi! Täiesti ulme lihtsalt, kämpimiskoha internet jookseb satelliidi põhiliselt ning tormidega kaob see ka ära!  Kuna ma tahtsin näha Milford Sound nii vihmas kui päikselises ilmas, siis proovisimegi sättida selle niiviisi. See otsus oli üks parimaid otsuseid, sest ma pole kunagi näinud mägesid niiviisi ellu ärkamas!!! Suured kosed igalpool ning terve see sõit oli kui kuskil Avatari filmis olemine, ebareaalne!!! Ma salvestasin instagramis oma highlightides need ära, kes ei ole näinud, saate sealt näha! Ööbisime ainsas kohas, kus Milford Soundis ööbida on võimalik ning hommikul ärgates seda kõike valguses näha oli hetk, mida vist mitte kunagi ei unusta. Sellised hetked teevad nii õnnelikuks ning annavad imelise tunde. Olime varasemalt broneerinud 2 tunnise kruiisi, mis viib sind läbi fjordi ja näitab ära kõrgemaid kosed. Kõige kõrgem neist on 162m ning kuna eelnev öö oli vihma sadanud, siis tänu sellele oli see veel võimsam! Kruiisil kohtasin ka oma lemmik fotograafi/influencerit Carmenit, kellele lõpuks julgesin ikka tsau ütlema minna ning chattisime mõnusad 30 minutit elust ja olust! Kruiisil nägime ka hülgeid, kes olid lihtsalt nii kipad! Tagasi sõites olime mõlemad lihtsalt nii hämmingus, kuidas saab selline koht eksisteerida! Enamus ajast tegelikult pidin peiksi noomima, et ta ei kihutaks haha! Ta tahtis nii väga levisse tagasi saada, et teada Liverpooli skoori hahaha!!! Ja see skoor oli 0-0... Nojah, mis seal ikka. Sellise jalkahulluga suhtes olemine on vahepeal ikka stressirohke haha! Tegime väikse lõunapeatuse ning kokkasime ning võtsime suuna tagasi oma lemmik kämpimisalale, mis oli täpselt järve ääres. Jõudsime sinna piisavalt varakult, et skoorida hea koht ning nautisime päikest ja ujumist. Vesi oli jääkülm, nagu Uus-Meremaale kohane! 
Kruiisil chattides pakkus Carmen välja, et me ei hakkaks Kaikourasse kiirustama ja läheksime hoopis Akaroasse, mis on 2 tundi lähemal ning kus saab näha maailma kõige väiksemaid delfiine. Levis tagasi olles tegime natuke researchi ja kuna pidime nagunii Christchurchi tagasi jõudma 2 päeva pärast ja sõita oli 520km, siis ega meil seda liigset aega väga ei olnudki. Tagasiteel tegime lõunapeatuse oma lemmikjärve juures, milleks oli Pukaki ning seekord olin juba piisavalt karastunud, et teha viimane ujumine! Peale pikki kilomeetreid jõudsime lõpuks Akaroa kanti ning olime äppist välja vaadanud kämpimisplatsi sealt 30min. Nägime ka lõpuks ookeanit (v.a Milford Sound kruiis, mis viis fjordist kuni ookeanini) ning nautisime ilusat päikeseloojangut. Levi oli täiesti null ning omakorda oli see mõnus viis, kuidas veeta oma viimane õhtu Uus-Meremaal. Levi puudumine oli ka suur põhjus, miks ma ei postitanud kuhugi regulaarselt, sest esiteks ma tahtsin kohalolekut nautida ning teiseks ei viitsinud stressata postitamise pärast! 
Olime broneerinud järgmiseks päevaks 2 tunnise kruiisi katamaraaniga, et näha neid pisikesi delfiine vabalt looduses! Nägime nii palju ägedaid linde, hülgeid ning nende armsaid pisikesi poegasid ning ka pisikesi pingviine! Ja lõpuks nägime ka 4 imetillukest delfiini! See oli reaalselt dream come true! Veetsime viimase päeva ikka nii ägedalt ja mõlemad üldse ei tahtnud lahkuda! Tagastasime õhtul oma camperi ning lennujaama suundudes oli nii suur soov sinna lihtsalt jääda! 
Rääkides eelarvest, me väga lõhki ei läinud, sest ostsin piletid juba eelmise aasta augustis soodukaga (vaid 260 $ per person) ning siit Melbsist on vaid 3,5h lennata ning camperi bookisime ka varakult ning saime 1425 $. Ainuke asi mis on kallis- kütus. Õnneks kütusehinnad langesid täpselt enne meie minekut ning kui muidu oli umbes 1L=2,4-2,6 $ siis meie ajal oli umbes 1L=2-2,2 $. Lõin enam vähem oma kulutused kokku ning minul üksinda kulus umbes 2500$. Kirjutan tripi plaanimisest ja eelarve tegemist järgenvates postitutes! 
Tunnen, et see üks postitus venib ikka eriti pikaks, seega teen tulevikus veel natuke täpsemaid postitusi! Uus-Meremaa on kindlasti üks nendest riikidest, mis jääb eluks ajaks meelde. Sealne loodus on lihtsalt nii ilus ja puutumatu ning ma sooviks, et kõik saaksid seal riigis oma elu jooksul ära käia! Eestist minnes on see ikka eriti kaugel ja kulukas, aga kes Austraalias või lähemal elab- koguge natuke sinna soki sisse ja uskuge mind, see riik on igat senti väärt! Kes tahab sarnast kogemust Euroopas, külastage Norrat, sest on väga sarnane oma looduse poolest ning mõnes mõttes võib-olla ilusam. Selliseid kontrasteid värve küll ei näe nagu Uus-Meremaal, samas aga ägedaid vaateid! ;) Toon seda riiki Teile aga lähemale läbi piltide. Loodan et meeldib! 🖤

I've planned to write about our 10 day New Zealand adventure for the past 2 weeks! Our time there was just so so beautiful and it's so hard to put it into words! I've been busy with school and work but today I decided to take that time and my marketing audit report can wait! ;)
Who follows me on instagram, probably knows already how much I loved this country and what challenges we had there in the beginning! We spent our first day exploring Christchurch and we discovered the coolest scooters ever from the streets! We figured out how they work and we spent an hour cruising around Christchurch and we saw the whole city in just an hour! I felt like a kid again!  Best way to explore the country is roadtripping so that's why we rented a camper van. We didn't want this trip to be too stressful so we decided to discover only south island. Even 10 days for that wasn't enough! We managed to see all the main places and really took time to enjoy the beautiful nature!
So what went wrong? Next morning we went to pick up our camper van and we were so excited to finally be on the road! After 3 hours of driving it was my boyfriend's turn to drive and after we started the car, we heard a really loud and weird sound. We wondered if maybe it had been making this noise for a while and that we just hadn't heard it because of our loud music. We drove for 2 minutes and had to stop because this sound was way too scary. We called our rental company, who advised us to call road assistance and after talking with them we sent them a video. Their supervisor said that it's a bad-bad noise and we shouldn't drive. So they sent a mechanic and thankfully he was only 7km from us and was working in the next village! Within a few minutes of running tests he quickly said that this is probably alternator and it needs to be replaced. Great beginning right! Anyways, we drove to this village, spent an hour on the phone with the rental company and their solution was that they will send a new alternator the next morning and it will get replaced. We were forced to stay at this random campsite with no views, no lakes, nothing. At least we had a cozy movie night and internet! Can't believe that we were only 50km from our first stop which was Lake Tekapo! I was a bit disappointed because we had such a limited time in NZ and I wasn't over the moon about losing a day! They promised to refund one day of rent but instead of that we asked if we could rent it for an extra day. Luckily they approved so we got the extra day, kind of. Next morning the mechanic replaced it and we were back on the road.
Finally when we arrived to lake Tekapo, it literally blew our minds! How can one lake be this blue?! After stopping there we headed towards Lake Pukaki which was again just unreal! There was a free campsite where we decided to spend the rest of the day because it promised rain and it was pointless to do any hikes etc. For hours it was raining, so we spent our Valentines day watching "How to train a dragon 2" and I read my book. There was also no signal, so really good social media detox! We experienced a lot of "no signal" days later on! In one way it was like a reminder to myself, why would I be on the internet when I am surrounded with beautiful nature, right?! Enjoy! 
We spent the next day in Mount Cook National park and did Hooker Valley track which has a glacier lake at the end. It was one of my favourite days! The views were just breathtakingly beautiful and I absolutely loved it!! After the 3h hike we stopped along the road and cooked some lunch and had a cold swim in Lake Pukaki. Then we started our drive towards Wanaka through Lindis Valley which was again, absolutely beautiful! We booked all our campsites only a few hours ahead using the Campermate app, which shows all the campsites. "Freedom camping" is very popular in NZ but you aren't allowed to camp just anywhere you like. They have really strict rules and the fines are quite hefty. You need to have a self-contained vehicle, which we had but our toilet was just a tiny one and you had to basically hand wash it so we agreed not to use it! Thats why we couldn't stay at any freedom campsites because we always needed at least a toilet. Some of the "freedom" sites just have an area for camping and thats it. No facilities. From Instagram it may look like you can park anywhere, but sadly that's just instagram aka fake. ;) We spent our night next to Lake Hawea which was surrounded by mountains, so gorgeous! 
In the morning we headed towards a lavender farm, which was obviously on my to-do-list. I just wanted to witness these beautiful purple fields as I have never seen anything like that! After a quick visit there, we started our drive to Blue Pools. The drive itself was just gorgeous! Blue Pools water is so blue but SO SO cold!! I really wanted to take a swim there and after dipping my toes in, I wasn't so sure about it. The best way is to just quickly jump in haha! So thats what I did! Oh my god it was literally like ice !!!! I tried to get my boyfriend in, but this never happened... When I did the planning, I saw that you can jump from the bridge. I didn't see anybody doing it and I was too afraid of going alone. Luckily some people were also crazy enough so after watching some other girls jumping I quickly decided to do it too! It was pretty high, but jumping wasn't the scariest part. The cold water down there waiting for me was the nightmare haha! I don't have any photos, but I have a video up on my instagram. It was an epic experience, but I wouldn't do it again! When I was under water, it took few seconds until I was able to start swimming above the surface. My whole body cramped and it can be quite dangerous, if you can't handle the cold water! As I said, never again! :D 
Our whole New Zealand trip was planned around weather. It is important to make plans, so you would see everything but at the same time you have to keep your plans open because of the weather, makes sense right?! Anyways, because of the weather we changed our plans and decided to drive to Queenstown. It is second largest city in south island and also known as an adrenaline and extreme sports capital! Really beautiful ski town! We wandered around and had a nice dinner, after that we drove up to Glenorchy where we decided to stay for the night. Again, such a beautiful drive!!
Glenorchy was really beautiful tiny town by the Lake Wakatipu with amazing views! I really loved it there! We had booked a kayak tour and started to drive towards that. After being on the road, we started to think that are we even heading towards right place?! It was a gravel road and the signage was very sketchy. There was no signal again so we just took the risk and luckily we ended up at the right place! We spent such a nice hour on lake Wakatipu and it was only us and 2 girls. Sometimes taking that extra time and going to remote places is so worth it! Later on we went back to Queenstown and did the Skyline Gondola, which has the most amazing views over the city and mountains! We also bought 2 rides of the "luge", its basically like a sledge. So with our 2 rides each, we tried both of the tracks! It was so much fun! 
In the evening we started our drive through the highest road in NZ towards Wanaka to do the famous Roy's Peaks which is 16km!! We had a few hours sleep and then started our hike before sunrise at around 6.45am and arrived back at 11.15am! I am so proud that we did it and didn't give up! This hike was so steep and heavy but the views were so worth it!! After our hike we had a lunch and nap by the Lake Wanaka and we drove back towards Queenstown. We stayed in Kingston campsite which was for free and by the beautiful lake. For the whole evening we just chilled out because this hike really killed us!
In the morning it was time for my adrenaline kick! The famous 300m canyon swing! It was so cool and I still get butterflies thinking back on it! It was so epic!!! I posted a video on my Instagram! My boyfriend wasn't bothered, so I done it alone! After the swing I was just smiling inside out and really couldn't get that smile off my face! We finally also got our hands on famous Fergburger, which really is worth the hour wait on the street! My tempura tofu burger was to die for!
Then it was finally time for the 8th Wonder of the World so we started our 4h drive towards Milford Sound! There is no signal at all and only one campsite/hotel. The drive there was just beyond amazing! Thanks to the rain the place really came to life, there were waterfalls everywhere! I have never seen anything like it and we truly felt like we were on another planet! Hard to put it into words! I saved some videos on my Instagram highlights, take a look if you haven't seen them yet! We stayed at Milford Lodge, the only place where you can stay and finally seeing this in  daylight was just AMAZING! I will forever remember this! We had previously booked Milford Sounds' 2h cruise so we rushed there and it was again, just amazing! No words to describe this beauty! We saw the highest waterfalls in Milford Sound, one of them 162m high! I also met my favourite photographer/influencer Carmen on the cruise, what a coincidence! I finally pulled myself together and went to say hi and we had such a nice 30min chat! She recommended for us to skip Kaikoura for our last day and go to Akaroa instead to see the smallest dolphins in the world. She was so lovely and the cruise was also so beautiful! This day really was just sooo amazing! After this we started our drive back to civilisation as my boyfriend was wanting to get signal and see the Liverpool score and game haha! Dating a Scouser ey... :D Anyways, we had a nice lunch and then decided to spend the night again at Kingston campsite and we arrived there early enough to score a nice spot in front of the lake. We enjoyed some sun and had a few cold dips (or should I say I had a few dips), as per usual in NZ. 
Our time in NZ was coming to an end so we decided to start our 520km drive and split it in 2. So the next day after hours of driving we had a nice lunch break at Lake Pukaki and I had my last swim in this gorgeous lake! In the evening we made it close to Akaroa and we had booked a campsite next to the ocean. It was so beautiful there and once again, no signal at all! Really good way to spend our last night!
Next morning we drove to Akaroa and we had booked a 2hr catamaran cruise to see the smallest dolphins in the world! It was so much fun, because we saw so many seals, awesome birds, penguins and finally also 4 tiny dolphins!! It has been my dream to see them in the wild and it truly was an awesome way to finish our NZ trip! 
When we returned our van, it felt like we gave our home away! I really didn't want to leave this beautiful country and I truly hope I will go back there one day! Talking about the costs and budget, luckily we didn't go over too much. We bought the flights already last August (on sale 260$ per person) and we also booked our campervan in November for 1425$. One expensive cost... Fuel. A few weeks before it was 1L2.4-2.6$ but luckily the prices dropped tiny bit and when we were there, it was around 1L=2.2$. I calculated our main costs (food, campsites, van, tours, fuel etc) and I spent altogether around 2500$. I will talk more about planning the trip in the next posts!
Okay this post is way too long but I really hope you enjoyed reading it! New Zealand is one of those countries what you will remember forever! It's nature is just so unreal and something you won't see anywhere else. I will bring it a bit closer to you through my photos! I hope you like it! xx
Thanks for reading! xx

1 kommentaar

  1. Enne seda postitust ei olnud ma kunagi mõelnud, et tahalsin Uus-Meremaale minna, aga pärast nende piltide nägemist on see kindlat mu reisinimekirjas! Imeline!

    VastaKustuta

Back to Top